yourcar wypożyczalnia samochodów

Wynajem samochodów Siemianowice Śląskie

Co prawda, Siemianowice Śląskie mogą poszczycić się prawami miejskimi od 1932 roku, to jednak ich dzieje sięgają średniowiecza jako niewielkiej osady, której mieszkańcy dostarczali nie tylko ryby, ale również kwiaty na bytomski dwór książęcy. XVIII wiek przyniósł rozwój przemysłu związanego z hutnictwem żelaza i cynku, a także powstanie licznych kopalni węgla kamiennego. Jeszcze do niedawna prężny ośrodek przemysłowy, dzisiaj w zasadzie go nie ma. Lata transformacji ukierunkowane na budowę wolnego rynku zrobiły swoje, choć trzeba przyznać, że władze miasta umiejętnie zaczęły wykorzystywać tereny poprzemysłowe. Obecne 70-tysięczne Siemianowice Ślaskie mogą pochwalić się udaną ich rewitalizacją, zapewniając zarówno mieszkańcom, jak i przyjezdnym wyśmienity wypoczynek na wspaniałych terenach sportowo-rekreacyjnych z polem golfowym, strzelnicą myśliwską i Parkiem „Pszczelnik”, na którego terenie znajdziemy halę widowiskowo-sportową, basen oraz korty tenisowe, boiska do piłki siatkowej, ręcznej, nożnej oraz do koszykówki. Na najmłodszych oczekuje duży, drewniany plac zabaw z wieloma atrakcjami dostosowanymi do różnych grup wiekowych.

 

Co jeszcze mają do zaoferowania Siemianowice Śląskie?

 

Dla wielu turystów ogromne znaczenie mają także zabytki, które nierzadko cechują się wpływami kulturowymi mieszkańców, zarówno pochodzenia śląskiego, polskiego, jak i niemieckiego. Pośród licznych obiektów na uwagę zasługują, m.in.:

 

 

Komunikacja miejska i drogowa

 

W Siemianowicach Śląskich funkcjonują linie autobusowe oraz tramwajowe, przy czym tramwajem dotrzemy także do Katowic. Do portu lotniczego Katowice-Pyrzowice jest zaledwie 30 km. Decydując się na te rodzaje środków lokomocji, z pewnością dojedziemy w praktycznie każdy zakątek miasta i okolic, ale nie zawsze bezpośrednio, a więc konieczne będą przesiadki, co zabierze dużo cennego dla zwiedzania, czy też rekreacji czasu. W przypadku sieci dróg, choć natężenie ruch pojazdów rokrocznie wzrasta, to jednak zapewnimy sobie w miarę dobre poruszanie się i oczywiście swobodę w podejmowaniu decyzji: gdzie mamy jechać, kiedy oraz jak długo chcemy w danym miejscu pozostać. Dla wielu przyjezdnych ma to ogromne znaczenie, dlatego warto byłoby zastanowić się nad wynajmem samochodu, który nie tylko jest atrakcyjny cenowo, ale również zapewni najwyższy komfort pobytu w Siemianowicach Śląskich.

 

Najlepsza wypożyczalnia samochodów? YourCar Siemianowice Śląskie!

 

Atuty oddziału wypożyczalni samochodów YourCar to przede wszystkim nowe, w pełni sprawne pojazdy reprezentujące każdy segment samochodów. Co więcej, prosta i szybka procedura wynajmu zarówno w formie online, jak i telefoniczna to duże ułatwienie dla turystów, a także osób przybywających do Siemianowic Śląskich w sprawach biznesowych. Przy czym dla tych ostatnich niezbędny będzie NIP, wpis do ewidencji lub KRS. Potwierdzeniem zawarcia umowy, a więc podstawienia samochodu w umówione miejsce i w wyznaczonym czasie jest płatność w systemie PayU. Warto także skorzystać z możliwości wcześniejszego zawarcia umowy wynajmu auta, chociażby z tytułu wysokiej popularności tego rodzaju usługi, zwłaszcza w okresach wakacyjnych.

 

Menu

YourCar © 2020 All rights reserved
Projekt i wykokanie: RentCarSoft.pl