yourcar wypożyczalnia samochodów

Wypożyczalnia samochodów Balice

Niewielka, ale z pewnością doskonale znana w całej Polsce wieś Balice to miejsce o wyjątkowo ciekawej historii, które jak wszyscy wiedzą posiada lotnisko, a przy tym wiele wypożyczalni samochodów. Powstała już w 1229 roku początkowo przez długie lata pozostawała w posiadaniu znanych szlachciców, w tym samych Radziwiłłów, którzy mają tam własny pałac. Obecnie licząca niecałe 1300 mieszkańców jest znana jednak przede wszystkim z obecności jednego z największych w Polsce lotnisk, a więc Kraków-Balice, każdego roku obsługującego prawie 5 milionów pasażerów. Nie oznacza to jednak, że wieś ta jest odwiedzana wyłącznie przez osoby podróżujące służbowo, wylatujące na wakacje do różnych krajów świata z Krakowa oraz które tylko wypożyczają samochody. Jej urokliwe położenie sprawia bowiem, że staje się ona świetnym puntem wypadowym na przepiękne wycieczki krajoznawcze nie tylko wypożyczonym autem. Aby je zrealizować, na pewno przyda się możliwość skorzystania z samochodów, którą to może zaproponować nasza firma YourCar.

 

Bezpieczny i niedrogi wynajem aut Balice

 

Obecność lotniska Belice sprawia, że wieś jest doskonale skomunikowana z resztą kraju i można tutaj łatwo dotrzeć nie tylko samochodem, ale także pociągiem, autokarem czy oczywiście samolotem. Nasza wypożyczalnia przygotowała specjalną ofertę, dzięki której poruszanie się po okolicach będzie sprawne, bezpieczne i naprawdę tanie. Mamy przede wszystkim bardzo rozbudowaną flotę pojazdów w Belice, w tym wiele najnowszych modeli Renault czy Citroen z praktycznie wszystkich segmentów, w tym także z klasy premium. Wypożyczalnia stara się, maksymalnie jak to możliwe, ułatwić proces wynajęcia samochodów. Ograniczamy formalności do minimum, staramy się elastycznie dopasować do potrzeb i dajemy nawet możliwość skorzystania z naszych aut bez konieczności wpłacania kaucji.

 

Na wyjazdy turystyczne i do pracy

 

Nie skupiamy się tylko na turystach oraz osobach prywatnych, potrzebujących po prostu samochodów, aby sprawnie załatwić swoje sprawy w Belice. Ponieważ we flocie posiadamy również auta z klasy premium, to jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom przedsiębiorców i wszystkich osób podróżujących służbowo. Proponujemy luksusowe pojazdy z najwyższej półki, bardzo dobrze wyposażone, przestronne i przede wszystkim świetnie się prezentujące, dzięki którym można zrobić naprawdę dobre pierwsze wrażenie. Na terenie Balic można również korzystać z naszych aut do przewozu większej grupy pasażerów, wygodnych i nowoczesnych busów zawsze świetnie przygotowanych do jazdy. Zapraszamy dodatkowo do zapoznania się z ofertą pojazdów dostawczych, pakownych, utrzymanych w doskonałym stanie technicznym, które poradzą sobie w najtrudniejszych nawet warunkach.

 

Wynajem auta ułatwia odkrywanie uroków okolicy

 

Na terenie miejscowości Belice z pewnością warto zobaczyć przede wszystkim przepiękny Pałac Radziwiłłów. Jeszcze ciekawsze są jednak najbliższe okolice wsi Belice, obfitujące w przepiękne szlaki turystyczne pełne unikatowych gatunków roślin, majestatycznych skałek, drobnych zbiorników wodnych i przede wszystkim spokoju, którego tak często brakuje mieszkańcom dużych miast. Dzięki ofercie naszej wypożyczalni można wygodnie i szybko dotrzeć w każde miejsce regionu, bez konieczności korzystania z komunikacji zbiorowej. W firmie YourCar mamy najniższe ceny w okolicy, największy wybór samochodów, a do tego uczciwe i zrozumiałe warunki współpracy.

 

Prosta i bardzo szybka rezerwacja auta w Balice

 

Żeby skorzystać z naszej oferty, nie trzeba odwiedzać nas osobiście w miejscowości Belice i liczyć na to, że samochód będzie akurat wolny. Aby wynająć auto w Balicach, wystarczy po prostu je dla siebie zarezerwować, korzystając z formularza dostępnego na naszej stronie internetowej. Można dogodnie ustalić czas trwania najmu, wybrać pojazd najlepiej dopasowany do potrzeb i od razu otrzymać wycenę, która nie zawiera żadnych opłat ukrytych. Zachęcamy naturalnie również do telefonicznego kontaktowania się z naszymi pracownikami. Zawsze kompleksowo wyjaśniamy pełen zakres swoich usług, przygotowujemy wycenę wynajmu i rozwiewamy wszelkie pojawiające się wątpliwości, dzięki czemu każdy z naszych Klientów może czuć się bardzo bezpiecznie.

 

O lotnisku Balice

 

Lotnisko Kraków - Balice zajmuje drugie miejsce spośród wszystkich portów lotniczych w Polsce pod względem ilości odprawianych pasażerów. Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków - Balice oznaczany kodem IATA KRK funkcjonuje już od roku 1964. Wówczas to udostępniono część istniejącego w tym miejscu lotniska wojskowego dla lotów cywilnych - 29 lutego tego roku w Balicach wylądował pierwszy samolot rejsowy PLL LOT. Port lotniczy znajduje się w niewielkiej wsi Balice, położonej 11 km na zachód od centrum Krakowa. Jest to największe regionalne lotnisko w Polsce pod względem zajmowanego obszaru - jego całkowita powierzchnia zajmuje aż 310 ha.

Płyta postojowa lotniska pozwala na postój 19 statków powietrznych - jej powierzchnia wynosi aż 90 000 metrów kwadratowych. Lotnisko wyposażone jest w pomoce nawigacyjne, zabezpieczane jest natomiast przez Lotniskową Straż Ratowniczo-Gaśniczą. Między innymi dzięki temu port lotniczy w Krakowie jest jednym z trzech w Polsce wyznaczonych do obsługi ruchu zgodnie z układem z Schengen.

 

Dojazd na lotnisko Balice

 

Balice znajdują się 11 km od centrum Krakowa. Do portu lotniczego można się dostać z miasta na wiele sposobów:

 

Strefa płatnego parkowania w Krakowie

 

W Krakowie funkcjonuje strefa płatnego parkowania. Opłatę za pozostawienie samochodów należy uiścić w parkomacie gotówką - monetami. Minimalna opłata wynosi złotówkę, natomiast wraz z upływem czasu klaruje się ona następująco: 

Co bardzo istotne, w ścisłym centrum Krakowa znajduje się strefa zamknięta. Mogą się w niej poruszać wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, taksówki oraz osoby dysponujące specjalnymi zezwoleniami - wjazd bez ich posiadania grozi mandatem.

 

Rowery w Krakowie

 

Bardzo popularnym rozwiązaniem w dawnej stolicy Polski jest przemieszczanie się po niej rowerem. Kraków znany jest z doskonałej sieci dróg rowerowych, na popularność tego pojazdu wpływa również bardzo duża liczba studentów w mieście. W centrum miast to właśnie komunikacja rowerowa jest najbardziej efektywną metodą na podróżowanie, a wpływają na to bardzo liczne stojaki na rowery, wypożyczalnia rowerów miejskich i pozostałe udogodnienia. 

 

Zwiedzanie Krakowa

 

Lista miejsc, które warto odwiedzić w stolicy Małopolski, jest bardzo długa, znajdują się w niej bowiem bardzo liczne miejsca historyczne, zabytki oraz obiekty sakralne. W dawnej stolicy Polski z pewnością warto odwiedzić: 

Oczywiście zwiedzanie Krakowa nie kończy się na zabytkach, warto przespacerować się starymi ulicami miasta i przysiąść w jednej z niezliczonych restauracji.

 

Gdzie pojechać

 

Przed wyjazdem z lotniska Kraków-Balice do dawnej stolicy Polski warto rozejrzeć się po urokliwej okolicy, jaka ją otacza. Po północnej stronie Balic znajduje się Las Zabierzowski - duży kompleks leśny, obfitujący w skałki, wąwozy i ścieżki dydaktyczne. Miłośnicy historii mogą zaś podziwiać pochodzący z XV wieku Pałac Radziwiłłów. Zaledwie 16 km od Krakowa znajduje się Ojcowski Park Narodowy, słynący z jurajskich skałek oraz jaskiń.  Okoliczne atrakcje nie kończą się na tym, koniecznie trzeba zobaczyć również znajdującą się niedaleko miasta Kopalnię Soli w Wieliczce, czyli podziemne miasto stanowiące cel wycieczek turystów z całego świata. Jeszcze większą popularnością wycieczek cieszy się Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Wizyta w nim stanowi nie tylko potężną dawkę emocji - niestety tych nieprzyjemnych. Jest to miejsce, z którego można wyciągnąć wiele lekcji na temat historii oraz tematów do przemyśleń i zadumy. W Wadowicach znajdujących się około 50 km od Krakowa znajduje się natomiast Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. 

 

Menu

YourCar © 2020 All rights reserved
Projekt i wykokanie: RentCarSoft.pl