yourcar wypożyczalnia samochodów

Wynajem samochodów, busów i aut dostawczych z wypożyczalni - Gliwice

Yourcar.pl - wypożyczalnia busów, aut osobowych i dostawczych. Zajmujemy się tanim wynajmem samochodów osobowych w Gliwicach. Nasze pojazdy serwisujemy regularnie, dzięki czemu możemy dostarczyć naszym klientom niemal niezawodną flotę. Wynajem aut osobowych w naszej firmie jest prosty i pozbawiony zbędnych formalności. Dlaczego warto przemieszczać się po tym mieście akurat naszymi samochodami?

 

Bardzo ważne z punktu widzenia polskiej gospodarki, miasto powiatowe Gliwice znajduje się na terenie województwa śląskiego. Ponad 181 tysięcy mieszkańców i powierzchnia przekraczająca 130 km2 daje wysokie, 19 miejsce w krajowym rankingu największych i najludniejszych miejscowości. Mocno rozwijający się przemysł to między innymi polska fabryka Opla oraz NGK, japońskiej firmy specjalizującej się przede wszystkim w produkcji części samochodowych. W Zakładach Mechanicznych Bumar Łabędy produkowane są czołgi PT-91 i wiele nowoczesnych maszyn budowlanych. Gliwice znane są oczywiście również z kopalni węgla kamiennego Sośnica. W przypadku konieczności załatwienia spraw biznesowych w jednym z wcześniej wymienionych miejsc, nieocenioną pomocą może być auto osobowe z wypożyczalni w Gliwicach, pozwalające dotrzeć na umówione spotkanie o czasie.

 

Transport drogowy, wodny oraz kolejowy

 

Silne uprzemysłowienie przyczynia się oczywiście do ogromnych inwestycji w transport. To między innymi bliskość autostrady A1 oraz A4. Podróżujący samochodami osobowymi z wypożyczalni w Gliwicach mogą również korzystać z dróg krajowych numer 44,78 oraz 88. Imponujący jest tutaj z pewnością transport kolejowy, którego historia sięga I połowy XIX wieku. Ogromny dworzec kolejowy obsługuje połączenia z całego kraju. Dodatkowo w regionie funkcjonuje wewnętrzna linia przebiegająca przez Gliwice, która łączy Katowice z Kędzierzynem-Koźle. Z punktu widzenia transportu bardzo ważny jest tutaj również port rzeczny, który przez kanał połączony jest z Odrą, zapewnia bezproblemową żeglugę aż do samego Szczecina. Miasto nie ma jednak własnego lotniska. Najbliższy port lotniczy, Katowice-Pyrzowice, znajduje się w odległości około 40 km od niego. Warto tu wspomnieć, że dzięki naszej wypożyczalni samochodów osobowych można w prosty sposób dostać się na to lotnisko, bez obaw o ewentualne opóźnienia, jakie zdarzają się w przypadku korzystania z transportu publicznego.

 

Wygodne podróżowanie wynajętym autem

 

Po samym mieście można oczywiście poruszać się dzięki rozbudowanej komunikacji miejskiej, ale również jazda samochodem pozwoli na szybkie docieranie w różne zakątki. Dzięki naszej wypożyczalni aut osobowych można bezproblemowo, wygodnie i naprawdę tanio wynajmować pojazdy z różnych klas, nowoczesne i utrzymane w doskonałym stanie. W naszej firmie YourCar stawiamy przede wszystkim na zadowolenie Klienta. Oferujemy przejrzyste i uczciwe umowy wynajmu samochodów, których czas trwania można elastycznie dopasować do indywidualnych potrzeb. Stale rozwijamy flotę swoich pojazdów, w której znaleźć można wyłącznie auta nowoczesne, w tym przede wszystkim:

 

Komfortowe i bogato wyposażone pojazdy z naszej wypożyczalni samochodów w Gliwicach sprawdzą się zarówno w użytku prywatnym, do podróży służbowych, turystycznych, jak i do ciężkiej pracy, kiedy zajdzie potrzeba przewiezienia ciężkich towarów. Z wykorzystaniem busów można natomiast łatwo i tanio zorganizować transport większej grupy osób, na przykład w ramach dowożenia pracowników na miejsce prowadzonej inwestycji budowlanej.

 

Ciekawe miejsca do zwiedzenia w Gliwicach

 

Przebywając na terenie tego miasta, na pewno warto poświęcić swój czas na zwiedzenie kilku zabytkowych budynków. Obowiązkowymi punktami z pewnością powinny być:

 

 

Oczywiście nie brakuje tam ciekawych muzeów, obiektów o charakterze rozrywkowym czy klimatycznych restauracji. Miło czas spędzą tutaj także osoby uwielbiające piesze wędrówki. Okoliczne obszary miasta obfitują w piękne przyrodniczo zakamarki, przez które prowadzą liczne szlaki turystyczne.

 

Samochodem zawsze najwygodniej

 

Podróże turystyczne, biznesowe czy służbowe - w każdym z tych przypadków możliwość skorzystania z samochodu z wypożyczalni może się bardzo przydać. Do samych Gliwic łatwo dotrzeć środkami komunikacji publicznej, a na miejscu można po prostu wynająć auto w naszej wypożyczalni YourCar. Dzięki nam wygodne będzie nie tylko poruszanie się nowoczesnym samochodem, ale także jego zarezerwowanie. Wymagamy minimum formalności przy podpisywaniu umowy, jesteśmy elastyczni w kwestii czasu jej trwania, a i oferujemy nawet możliwość skorzystania z pojazdu bez wpłacania wysokiej kaucji. Możemy dodatkowo zaproponować doposażenie auta na wynajem w nowoczesną nawigację czy bardzo bezpieczne foteliki dla dzieci. Zachęcamy do rezerwacji telefonicznej lub poprzez naszą stronę internetową.

 

Historia

 

Już na początku XIV wieku miasto było otoczone murami obronnymi, ponieważ stanowiło siedzibę jednego z książąt. Gliwice posiadają bogatą historię, w dużej mierze, dlatego że często zmieniała się ich przynależność. Początkowo były one położone na ziemiach czeskich, następnie zaś znajdowały się pod panowaniem pruskim. To właśnie w gliwickiej radiostacji urządzona została "prowokacja gliwicka", która posłużyła za pretekst do ataku III Rzeszy na Polskę. Pod hitlerowską okupacją miasto to stało się częścią III Rzeszy, ale w 1945 roku jako jedno z pierwszych zostało wyswobodzone przez Armię Czerwoną. 

 

Zabytki i kultura 

 

Dla wszystkich miłośników zabytków Gliwice mogą stanowić bardzo łakomy kąsek ze względu na swoją skomplikowaną historię i wpływ wielu kultur. W mieście tym znajdują się obiekty sakralne, a także zabytki powiązane z przemysłem oraz kulturą. Wśród miejsc wartych zobaczenia na pewno warto wspomnieć o następujących: 

 

 

Miasto jest również bardzo prężnie funkcjonującym ośrodkiem kulturalnym. Znajduje się w nim wiele muzeów, wśród których szczególnie warto wyróżnić: Zamek Piastowski, Muzeum Historii Radia i Sztuki Radiostacja Gliwice, Muzeum Odlewnictwa Artystycznego i Muzeum Geologii Złóż. Aby komfortowo dotrzeć w te miejsca, warto wyposażyć się w samochód osobowy, wynajęty od YourCar, który jest gwarancją bezpiecznej i udanej podróży.

 

W Ruinach odbywa się festiwal Jazz, natomiast od 2004 roku kinomani spotykają się na Gliwickim Offowym Festiwalu Filmowym. Na obie te imprezy najwygodniej dojechać autem osobowym, wynajętym w Gliwicach od YourCar. W mieście funkcjonują również teatry - Teatr Miejski, Teatr STG czy Teatr A.

 

 

Menu

YourCar © 2020 All rights reserved
Projekt i wykokanie: RentCarSoft.pl