yourcar wypożyczalnia samochodów

Wypożyczalnia samochodów Sosnowiec - tanio i bez kaucji

Będąc na Śląsku w celach turystycznych, na pewno nie można obojętnie przejść obok Sosnowca, jednego z większych miast regionu, które może pochwalić się bardzo długą historią. Miasto to jest prawdziwym bogactwem zabytków, niesamowitą perełką na turystycznej mapie Polski, którą naprawdę warto poznać dokładniej. Na jego terenie jest bardzo dobrze rozwinięta komunikacja miejska, można tam dojechać pociągiem, jak i skorzystać z połączenia lotniczego, docierając na lotnisko w Pyrzowicach. Podróżowanie po samym mieście na pewno będzie jednak najwygodniejsze z wykorzystaniem samochodów, które dzięki ofercie naszej firmy YourCar można wynajmować naprawdę tanio, a do tego wyjątkowo wygodnie. Posiadamy duży wybór pojazdów, a więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, niezależnie od tego, czy jest w mieście w celach służbowych, czy po prostu podróżuje turystycznie.

 

Przepiękne, godne zobaczenia zabytki w Sosnowcu

 

Zamki, pałace i dwory, mnóstwo obiektów sakralnych, a do tego budynki pamiętające przemysłowe czasy tego miasta. To wszystko można zobaczyć, będąc na miejscu. Na liście obowiązkowych do zwiedzenia miejsc nie może zabraknąć z pewnością takich zabytków, jak:

 

Jest to również miasto idealne do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Choć Sosnowiec leży w mocno uprzemysłowionym regionie, to jednak na jego terenie nie brakuje zieleni, w tym mnóstwo wspaniale utrzymanych parków czy przepięknie zaaranżowanych skwerów. Moc atrakcji znajdą tutaj również miłośnicy wypoczynku na rowerze. Liczne, bardzo dobrze oznakowane szlaki rowerowe prowadzą przez najpiękniejsze miejsca w regionie, odkrywając nie tylko największe zabytki, ale i wspaniałe walory przyrodnicze tego miejsca. Pokonanie ich wszystkich na pewno zajmie sporo czasu, dostarczając przy tym równocześnie mnóstwo radości. Oczywiście dzięki naszej wypożyczalni aut z Sosnowca można to miasto zwiedzać także o wiele szybciej i wygodnie. Wybór auta to najlepszy sposób na spędzenie tutaj krótkiego weekendu, podczas którego chciałoby się zobaczyć możliwie jak najwięcej.

 

Wypożyczalnia samochodów w Sosnowcu bez kaucji

 

Swoją ofertę wynajmu samochodów w Sosnowcu kierujemy zarówno do osób prywatnych, jak i do przedsiębiorców, którzy np. przylecą na pobliskie lotnisko i muszą szybko dotrzeć na miejsce ważnego spotkania. Główną ideą naszej firmy jest maksymalne ułatwianie procesu wypożyczania samochodu. Udało nam się ograniczyć formalności do absolutnego minimum, zachowując przy tym konkurencyjność cen. U nas usługi są bardzo tanie również z tego powodu, że nasi Klienci nie muszą przejmować się kaucją. Można do woli korzystać z pojazdu bez dodatkowego zabezpieczenia finansowego, tak długo, jak tylko będzie to konieczne. W YourCar elastycznie podchodzimy do czasu trwania umowy, a do tego skupiamy się nie tylko na autach osobowych, ale także dostawczych. W swojej flocie posiadamy pojazdy przeznaczone do przewozu towarów, ale także wiele nowoczesnych busów, którymi wygodnie i bezpiecznie może podróżować większa grupa osób. Choć są one przeznaczone do ciężkiej pracy, to jednak zawsze dbamy o to, aby utrzymać je w możliwie najlepszym stanie technicznym, gwarantując w każdym przypadku wysoki komfort podróży.

 

Wypożyczalnia samochodów w Sosnowcu – zarezerwuj pojazd już dziś

 

Skorzystanie z naszej oferty jest wyjątkowo proste. Można wybrać się bezpośrednio do naszej siedziby lub skontaktować się telefonicznie z naszymi pracownikami i ustalić najbardziej dogodny termin wynajmu, w którym auto będzie w pełni naszykowane czekało do odbioru. Wynajem samochodów osobowych, dostawczych czy busów można również rezerwować poprzez naszą stronę internetową. To szybki i bardzo prosty proces, w którym należy podać jedynie kilka podstawowych danych, nie przejmując się zbędnymi formalnościami i nie obawiając się wysokich kaucji. Zapraszamy już teraz do dokładnego zapoznania się z naszą ofertą wypożyczalni samochodów w Sosnowcu i do kontaktu z pracownikami, którzy zawsze udzielą szczegółowych odpowiedzi na wszystkie pytania i dokładnie wyjaśnią zakres usług.

 

Historia

 

Pierwsze wzmianki o Sosnowcu pochodzą już z 1123 roku. Czyni go to jednym z najstarszych miast w województwie śląskim. Dzielnice funkcjonujące do dzisiaj (Pogoń, Sielec, Porąbka, Zagórze) posiadają historię sięgającą aż do XII wieku. Sosnowiec aż do rozbiorów wchodził w skład województwa krakowskiego. Po 1830 roku nastąpił bardzo silny rozwój miasta w zakresie przyrostu liczby ludności oraz jego ekspansji pod względem powierzchni. W 1902 roku miejscowość uzyskała prawa miejskie, natomiast w czasie II wojny światowej włączona została w granice III Rzeszy. 

 

Podróżowanie po Sosnowcu komunikacją miejską

 

Wśród mieszkańców Sosnowca popularnym środkiem komunikacji jest pośpieszny autobus łączący Katowice z Sosnowcem, nazywany "D-tką". Jego zaletami są szybkość jazdy oraz bardzo niska cena - 2,50 zł za bilet normalny i 1,50 zł za ulgowy. Na terenie miasta największym przewoźnikiem świadczącym usługi w zakresie komunikacji publicznej jest KZK GOP. Można nim dojechać również na lotnisko - podróż zajmuje pół godziny. Przystanek, na którym zatrzymuje się autobus ekspresowy, znajduje się natomiast przy centrum handlowym Milowice. 

 

Zwiedzanie Sosnowca

 

Sosnowiec jest miastem oferującym turystom wiele atrakcji, wśród których znajdują się: 

 

 

 

Menu

YourCar © 2020 All rights reserved
Projekt i wykokanie: RentCarSoft.pl